چرا ویلای استخردار بخریم؟

8 ژوئن 2024
0 دیدگاه
چرا ویلای استخردار بخریم؟

چرا ویلای استخردار بخریم؟

احتمالا تا به حال به خرید ویلا استخردار فکر کرده اید، اما توجه داشته باشید که خرید ویلا استخردار می تواند مزایا و معایبی را برای صاحبان ویلا به همراه داشته باشد.

چرا ویلای استخردار بخریم؟ | مزایا و معایب داشتن ویلا با استخر

در نگاه اول همه دوست دارند ویلای استخر دار داشته باشند اما با نگاهی دقیق تر به ما نشان می دهد که وجود استخر در ویلا علاوه بر جنبه های مثبت می تواند مشکلاتی را نیز به همراه داشته باشد. در این مقاله به جنبه های مثبت و منفی داشتن ویلای استخری می پردازیم. یک استخر در ویلا ما هزینه ویلاها را پرداخت می کنیم.

در ابتدا به برخی از دلایل که چرا ویلای استخردار بخریم اشاره می کنیم:

در ابتدا به برخی از دلایل که چرا ویلای استخردار بخریم اشاره می کنیم:

 

شنا یک سرگرمی فوق العاده است
مهم نیست که هوا گرم باشد یا نه، هیچ چیز نمی تواند حس خوبی مانند شنا در استخر خصوصی خود به شما بدهد و نیازی نیست به مشکلات استخرهای عمومی مانند جای پارک، هزینه ورودی هتل و موارد دیگر فکر کنید. دیگر مشکلی وجود ندارد داشتن استخر می تواند در تابستان برای اعضای خانواده و عزیزانتان بسیار سرگرم کننده باشد و همچنین بهانه خوبی برای دعوت دوستان و آشنایان به ویلا است و می تواند اوقات خوشی را برای شما رقم بزند.

فضایی آرام و زیبا
وجود استخر در ویلای شما می تواند به زیبایی فضا و ویلای شما بیافزاید و در عین حال محیطی آرام را برای شما و اطرافیانتان فراهم کند. همچنین وجود استخر در ویلای شما می تواند منظره ای زیبا و جذاب را برای شما ایجاد کند. همچنین توجه داشته باشید که بسیاری از مردم دریاچه ها و سواحل را مقصد سفر خود می دانند، زیرا محیط های آبی تجربه بسیار آرامش بخشی را برای بسیاری از افراد فراهم می کند.

گواهی پایان ساخت و ساز
بیشتر بخوانید

لذت آرامش
وجود استخر در ویلا باعث افزایش ارزش و قیمت آن ویلا می شود
اگر ویلای مورد نظر در منطقه ای باشد که هوا گرمتر باشد قطعا وجود استخر روی قیمت خانه تاثیر می گذارد، اگر ویلا در منطقه ای باشد که هوا گرمتر باشد استخر اهمیت بیشتری پیدا می کند. ویژگی مهم و موثر گزینه برای ویلا نیز. در صورت خرید چنین ویلایی می توانید مطمئن باشید که ارزش ویلای شما بالاتر از ویلاهای معمولی خواهد بود.

شنا یک ورزش مفرح و ایمن است
شنا یک ورزش عالی برای سلامت جسمی و روحی شماست. حرکات و شنا در آب به شما این امکان را می دهد که بدون فشار جانبی روی مفاصل خود ورزش کنید. علاوه بر این، شنا می تواند برای افراد مسن یا کسانی که بیماری هایی مانند آرتریت دارند مفید باشد. اثرات مفیدی دارند.

نکات منفی داشتن ویلا با استخر

نکات منفی داشتن ویلا با استخر
استخرهای شنا می توانند خطرناک باشند
استخرهای شنا می توانند خطرناک باشند، به ویژه برای کودکان کوچک خانواده. اکثر والدینی که فرزندان خردسال دارند معمولاً به دلیل خطر غرق شدن فرزندانشان سعی می کنند در ویلاهای بدون استخر اقامت کنند. البته این لزوما خطر را فقط برای کودکان محدود نمی کند، احتمال غرق شدن برای حیوانات خانگی نیز وجود دارد.

فضای ویلا را اشغال کنید
استخرها بسته به اندازه آنها بخشی از سطح و فضای ویلا را به خود اختصاص می دهند و برای برخی افراد ممکن است این امر خوشایند نباشد.

وجود استخر در ویلای شما می تواند فضایی را برای فعالیت هایی که برای شما مهمتر از شنا است اشغال کند، اهمیت این موضوع با کوچکتر شدن محیط ویلا افزایش می یابد زیرا فضای کمتری در اختیار خواهید داشت.

استعلام افراد ممنوع المعامله
بیشتر بخوانید

نیاز به نگهداری
هزینه ای که برای داشتن استخر می پردازید تنها هزینه خرید ویلا نیست، بلکه آب استخر باید با یک سری مواد شیمیایی (مثل کلر) مخلوط شود تا آب استخر عاری از ارگانیسم هایی مانند باکتری ها موقعیت مکانی ویلا، برای تمیز نگه داشتن استخر باید مرتباً سطح آن را از برگ و حشرات تمیز کنید و همچنین برای تمیز نگه داشتن آب استخر باید فیلتر استخر را مرتب تمیز کنید، می توانید هزینه های این کارها را کاهش دهید. خودتان این کار را انجام دهید، اما هنوز باید هزینه مواد شیمیایی و فیلترها را بپردازید.

هزینه های بالا
وجود استخر در ویلا می تواند ارزش ویلا شما را افزایش دهد اما لزوما به این معنی نیست که قطعاً سود خواهید برد، حتی اگر قصد بیمه ویلا در برابر حوادث را دارید، توجه داشته باشید که وجود استخر هزینه بیمه داده شده را افزایش می دهد.

تعمیر و نگهداری خود استخر بسته به نوع استخر داخل ویلا مانند فیلتر کردن و تمیز کردن آب، تنظیم PH و مواد مغذی موجود در آب، تخلیه آب و تمیز کردن استخر و همچنین بررسی و تعویض فیلترها هزینه بر است. .

در نهایت اگر هزینه های ذکر شده را در نظر بگیریم، شاید داشتن استخر در نهایت سود چندانی نداشته باشد، اما مراقب باشید اگر قصد خرید ویلا استخردار را دارید، اجازه ندهید عواملی مانند هزینه آن دلسرد شوید. اگر قصد خرید چنین ویلایی را دارید اگر صاحب ویلا هستید، فقط به دلیل ارزش مالی آن این کار را نکنید، بلکه به لذت داشتن استخر و مزایای آن نیز فکر کنید.

نکاتی برای خرید ویلا
بیشتر بخوانید

محدوده مهمان ویلای شما کمتر خواهد بود

لزوماً همه علاقه مند به داشتن استخر در ویلای خود نیستند و هزینه های نگهداری از استخر و همچنین سایر نکات ذکر شده در بالا نیز ممکن است برخی افراد را از خرید چنین ویلا منصرف کند. علاوه بر این، اگر مهمانان ویلا شما کودکان خردسال یا حیوانات خانگی داشته باشند، ممکن است استخر را به عنوان یک عامل خطر غیرضروری ببینند.

به این دلایل وجود استخر می تواند فروش ویلا را با مشکل مواجه کند، به خصوص اگر ویلا در منطقه ای باشد که آب و هوای گرم و معتدل ندارد.

در نهایت …

اگر برای خرید ویلای استخر مردد هستید و شک دارید، بدانید که عوامل و ملاحظات مهمی وجود دارد که به شما در تصمیم گیری کمک می کند. امیدواریم این مقاله مفید بوده باشد و به شما در انتخاب ویلای مورد علاقه کمک کند.

برای مطالعه بیشتر : خرید ملک در آران

ارسال دیدگاه