امتیاز در پیش خرید چیست‌؟

16 فوریه 2024
0 دیدگاه

امتیاز در پیش خرید چیست‌؟ و چرا باید پرداخت شود؟!

امتیاز در پیش خرید چیست‌ ؟ اگر تصمیم به پیش خرید و سرمایه گذاری در ملک را داشته باشید حتما واژه امتیاز بسیار برای شما آشنا است

به خاطر اینکه  به طور میانگین ۹۰% پروژه های ساخته شده و درحال ساخت  را تعاونی مسکن‌ها انجام خواهند داد.

بعضی از اعضای تعاونی که قصد فروش داشته باشند علاوه بر پولی که بابت ساخت پروژه پرداخت کرده‌اند (واریزی) مبلغی علاوه بر واریزی که امتیاز نام برده خواهد شد از خریدار اخذ می‌نمایند.

به زبان ساده تر یک عضو تعاونی حق عضویت خود و پولهای واریزی به تعاونی و مزایایی که تعاونی برای او به عنوان عضو خود در نظر گرفته را تحت عنوان امتیاز به فروش میرسانندد و شخص خریدار پبعد از آن به جای فروشنده عضو تعاونی یا عضو پروژه محسوب خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره برای خرید و فروش ویلا، زمین و باغ می توانید با مشاورین مجرب ویلا مهدوی بصورت حضوری و یا تلفنی اقدام نمایید.
ارتباط با ما 
تهراندشت، خیابان تهران بعداز میدان
چناران_املاک ویلا مهدوی
۰۹۳۵۱۴۷۳۵۸۸
۰۹۱۲۵۷۵۵۸۹۰
۰۹۱۲۴۶۲۴۲۳۹

مثالی برای توضیح بیشتر امتیاز در پیش خرید چیست‌؟

مثالی برای توضیح بیشتر امتیاز در پیش خرید چیست‌؟

فرض کنید بنیاد تعاون سپاه در سال ۹۳ تصمیم به ساخت شهرکی بنام خرازی را گرفت و برای خدمه و کارکنان سپاه با توجه به سابقه و سال خدمت شروع به ساخت واحد های مسکونی با صرفه اقتصادی و قیمت دولتی بصورت اقساط با شرایط انجام گردد.

حال این پروژه چون مختص کارکنان سپاه است اگر کسی قصد خرید در این شهرک را داشته باشد باید مبلغ حق عضویت را پرداخت کند.

فرق بین سند جعلی و اصل
بیشتر بخوانید

به عنوان مثال تعاونی برای ساخت که واحد ۱۱۰ متر از این اعضا متری ۳ میلیون تومان میگیرد یعنی قیمت کل واحد ۳۳۰ میلیون تومان حالا شخصی که صاحب امتیاز تا به امروز ۲۰۰ میلیون تومان به تعاونی واریز نموده است و حق امتیاز (حق عضویت) خود را مثلا ۳۰۰ میلیون به فروش میرساند.

بنابراین شخص خریدار باید جمع مبلغ واریزی یعتی ۲۰۰ میلیون + ۳۰۰ میلیون حق امتیاز جمعا ۵۰۰ میلیون تومان  را پرداخت نماید.

درادامه طبق اعلام روند پرداختی از سوی تعاونی خریدار اقساط خود را برای رساندن مبلغ واریزی (۲۰۰ میلیون) به مبلغ تمام شده یعنی ۳۳۰ میلیون ادامه دهد.

یعنی ۱ واحد ۱۱۰ متری در این پروژه برای خریدار مبلغ ۶۳۰ میلیون تمام خواهد شد.

هزینه های نقل و انتقال تعاونی، دفترخانه، انشعابات و مشاعات پروژه در آخر کار از خریدار دریافت خواهد شد که به دلیل ناچیز بودن تاثیری در قیمت ملک نخواهد داشت.

در اکثر مواقع برای خریداران امتیاز ملک تمام شده تقریبا نصف ارزش ملک در منطقه تمام خواهد شد که با توجه به اقساطی بودن بسیار به صرفه خواهد بود.

با توجه به شرایط و موقیعت منطقه بسیاری از سرمایه گذران ملکی و کسانی که قصد تهیه مسکن بصورت اقساط را داشته باشند به سمت مناطق درحال پیشرفت سوق پیدا خواهند کرد.

برای مطالعه بیشتر: کمیسیون فروش و اجاره املاک

ماموریت ما ، یافتن ویلای زیبا برای شماست.

ویلامهدوی یک تیم جوان ، متخصص و متعهد در زمینه ساخت، فروش زمین، انواع ویلا و … در کردان و مناطق اطراف آن میباشد که از سال ۱۳۹۸ فعالیت خود را شروع کرده است.

معاوضه ملک با بیت کوین
بیشتر بخوانید

مفتخریم که در طول فعالیت خود، همیشه صداقت و انتفاع خریداران محترم را اولویت کسب و کار خود و رضایتمندی ایشان را بالاترین سرمایه خود دانستیم. درک دقیق نیازمندی خریداران و آگاهی از شرایط ایشان منجر به ارایه بهترین فایلهای موجود در منطقه، منطبق با سلیقه مشتریان محترم شده است.

پشتیبانی سریع و دلسوزانه از اولین تماس تا استقرار خریداران محترم، یکی از تعهدات ما در قبال اعتماد مشتریان گرامی میباشد که میتواند به انتخاب بهترین گزینه، کسب منفعت بلند مدت و رضایتمندی حداکثری ایشان کمک کند.

برای خرید ویلا در تهراندشت ، کردان و… حتما از مشاوره مشاوران املاک ویلا مهدوی استفاده نمائید چرا که این اشخاص اطلاعات دقیقی درباره املاک ، موقعیت ملک ها و… دارند به همن خاطر می توانند به شما عزیزان کمک کنند تا بهترین و پرسودترین سرمایه گذاری را داشته باشید

 

ارسال دیدگاه