ساخت و ساز غیر مجاز در روستا

16 فوریه 2024
0 دیدگاه
ساخت و ساز غیر مجاز در روستا

بررسی ساخت و ساز غیر مجاز در روستا چگونه است؟

یکی از مواردی که در ساخت و ساز امروزه زیادی دیده خواهد شد ساخت و ساز غیر مجاز در روستا است. امکان دارد شما نیز کسانی را بشناسید که در روستاها به ساخت و ساز غیر مجاز انجام داده اند. البته این سوال در ذهن شما پیش خواهد آمد که چه اتفاقی برای این ساخت و سازها خواهد افتاد؟ اگر می خواهید به پاسخ این سوال پرسید ما به شما پیشنهاد می نمائیم که ادامه این مقاله را از دست ندهید با وب سایت ما تا انتهای این مقاله همراه گردید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره برای خرید و فروش ویلا، زمین و باغ می توانید با مشاورین مجرب ویلا مهدوی بصورت حضوری و یا تلفنی اقدام نمایید.
ارتباط با ما 
تهراندشت، خیابان تهران بعداز میدان
چناران_املاک ویلا مهدوی
۰۹۳۵۱۴۷۳۵۸۸
۰۹۱۲۵۷۵۵۸۹۰
۰۹۱۲۴۶۲۴۲۳۹

تعریف ساخت و ساز غیر مجاز در روستا

در پاسخ به این سوال مهم باید به اطلاع شما عزیزان برسانیم که ساخت و ساز غیر مجاز در روستا می تواند به دو بخش کلی تقسیم گردد اولین نوع ساخت و ساز غیر مجاز که می خواهیم به شما بگوییم که بیشتر از نوع دوم رایج می باشد؛

ساخت و سازی که بدون پروانه ساخت است. پروانه ساخت مجوزی می باشد که از شهرداری یا دهیاری باید دریافت نمائید. برای دریافت این مجوز باید به شهرداری یا دهیاری روستایی بروید که می خواهید در آن ساخت و ساز انجام دهید و با پرداخت هزینه ای که به شما اعلام خواهند کرد که می توانید ساخت و ساز خود را شروع کرده و ادامه دهید. در ادامه به صورت کامل تر به  این دو بخش که در بالا گفتیم خواهیم پرداخت.

نحوه تبدیل بنچاق به سند
بیشتر بخوانید

همه چیز درباره ساخت و ساز غیر مجاز در روستا

همه چیز درباره ساخت و ساز غیر مجاز در روستا

همانگونه که در مورد این نوع ساخت و ساز گفته شد. زمانی که شما این مجوز را در اختیار داشته باشید مقادر خواهید بود تا به صورت قانونی و بدون هیچ مشکلی ساخت و ساز خود را شروع کرده و ادامه دهید.

اما اگر این مجوز را نداشته باشید و ساخت و ساز خود را شروع نمائید؛ این کار شما غیر قانونی می باشد و شهرداری می تواند با شما برخورد جدی نماید. این برخورد شامل چندین مورد می گردد. یکی از برخوردها می تواند جریمه شدن شما باشد. اگر شما ساخت و ساز غیر مجاز در روستا را شروع کرده اید و دهیاری روستا بفهمد که شما در حال ساخت و ساز میباشید شما را جریمه خواهد کرد.

این جریمه واقعا سنگین می باشد و شما باید حتما آن را پرداخت نمائید وگرنه مشکلات خیلی بیشتر و شدیدتری برای شما به وجود خواهد آمد. تخریب یکی از شدیدترین برخوردهای دهیاری می باشد. اگر شما به ساخت و ساز غیر مجاز در روستا پرداخته باشید و دهیاری متوجه گردد؛ شما می تواند دستور تخریب سازه شما را بدهد که در این شکل تمام زحمات و هزینه های شما به باد خواهد رفت. در ویلا نیز به همین شکل می باشد که اگر شما تصمیم به خرید ویلا در کردان را دارید به چیزهایی نظیر ساخت غیر مجاز آن توجه نمائید.

برای مطالعه بیشتر: راهنمای قدم به قدم مراحل تأسیس آژانس املاک

ساخت و ساز غیر مجاز در روستا در مناطق ممنوعه

از دیگر انوع “ساخت و ساز غیر مجاز در روستا” این می باشد که در مناطق ممنوعه ساخت و ساز انجام گردد. اتفاقی که در ساخت ویلا مدرن در کردان شاهد آن نخواهیم بود این مناطق امکان دارد که شامل مناطقی نزدیک رودخانه، مناطقی که هنوز در نقشه روستا نیامده و ساخت و ساز در آنجا غیر مجاز است. مناطق ممنوعه از نظر ساخت و ساز عبارت می باشند از:

بهشت گمشده تهراندشت
بیشتر بخوانید

ساخت و ساز در زمین هایی با کاربری کشاورزی

یکی از مناطق ساخت و ساز غیر مجاز در روستا، مناطقیمی باشد که دارای کاربری زراعی می باشند اما صاحب زمین، زمین را با قیمت بسیار پایین تری به فروش خواهد گذاشت و این کاهش قیمت نیز بابت کاربری نادرست زمین می باشد.

ساخت و ساز در چنین مناطقی با پلمپ شدن و یا تخریب توسط شهرداری خاتمه می گیرد. شاید این سوال برایتان پیش بیاید که مشکل این کار چیست؟ بهتر است بدانید که متاسفانه کشور ما با مشکل کم آبی روبرو خواهد کرد. ساخت و ساز در زمین هایی با کاربری کشاورزی هر ساله باعث شده تا چندین چاه عمیق غیر مجاز حفر گردد و استفاده بی رویه از آب های زیر زمینی صورت بگیرید. همینطور باعث از بین رفتن گونه های گیاهی بسیار زیادی خواهد شد.

ساخت و ساز در کنار رودخانه

در حال حاضر ویلاهای غیرمجاز زیادی برای داشتن منظره زیباتری در کنار رودخانه ها ساخته می شوند. ما تعداد زیادی از این نوع ویلا در برغان داریم. زمانیکه به آگهی فروش این ویلاها نگاه کنید خواهید دید که بسیار جای خوب و ویژگی های مناسبی دارند و همچنین قیمت آن بسیار پایین می باشد. قیمت پایین این ویلاها به دلیل قرار گرفتن در محدوده ساخت و ساز غیر مجاز در روستا می باشد. هرگز این ویلاها را نخرید زیرا هم پولتان را از دست می دهید و هم شهرداری دیر یا زود با شما برخورد خواهد کرد.

ساخت و ساز در کنار دریا

ساخت و ساز در کنار دریا نیز جزء مناطق ممنوعه برای روستاهایی می باشد که در مجاورت دریا قرار دارند. ساخت ساز در این منطقه به دو دلیل ممنوع می باشد. اول اینکه وضعیت دریا هیچوقت قابل پیش‌بینی نمی باشد و با طوفانی شدن دریا امکان دارد خطر جانی نیز داشته باشد.

روستای اسماعیل آباد تهراندشت
بیشتر بخوانید

دومین دلیل ممنوع بودن ساخت و ساز در کنار دریا، رطوبت بالای این مناطق می باشد. مناطق اطراف دریا همیشه رطوبت بسیار بالایی خواهند داشت و این به مرور زمان باعث آسیب به مصالح ساختمانی و سازه خواهد شد. هر لحظه امکان دارد ویلا به دلیل رطوبت بالا تخریب گردد. اگر به آگهی ویلاهای ساحلی نگاه کنید خواهید دید که دارای قیمت های بسیار بالا می باشند اما بعضی از آنها ارزش خرید بالایی دارند زیرا قیمت شان بسیار پایین می باشد. بهتر است بدانید که ویلاهای ساحلی گران قیمت قطعا همه مقررات را رعایت کرده اند و فاصله مناسبی تا دریا دارند اما ویلاهای ارزان قیمت کاملا غیر قانونی ساخته شده اند.

کلام اخر

 دلالان زیادی هستند که مشغول به ساخت و ساز غیر مجاز در روستا هستند و در بیشتر مواقع نیز قیمت های خیلی پایینی بر روی زمین و یا ویلا خواهند گذاشت. خواستان جمع باشد تا گول نخورید و این زمین ها را خریداری نفرمائید. امیدوارم این مقاله برایتان مفید بوده باشد. از اینکه تا آخر این مقاله با ما همراه بوده اید کمال تشکر و قدردانی را از شما داریم.

برای خرید ویلا، باغ و… در تهراندشت می توانید از مشاوران املاک ویلا مهدوی مشاوره دریافت نمائید تا بهترین سرمایه گذاری را داشته باشید

ارسال دیدگاه