قوانین اجاره دادن ملک توسط مستاجر

3 دسامبر 2023
0 دیدگاه

قوانین اجاره دادن ملک توسط مستاجرچیست؟

قوانین اجاده دادن ملک توسط مستاجرچیست؟

درباره قوانین اجاره دادن ملک توسط مستاجر باید بدانید که قرارداد اجاره ما بین مستاجر و موجر می باشد سندی است حقوقی بین دو نفر که در آن طرفین در مورد شرایط و موضوعات مختلف توافق خواهند کرد. در بعضی مواقع پیش خواهد آمد که مستاجر می خواهد ملک را به دیگری اجاره دهد. مشاوران املاک ویلا مهدوی در این مقاله به بررسی حقوق موجر و مستاجر در این مورد خواهد پرداخت.

درباره اجاره دهنده ملک و قوانین اجاره دادن ملک توسط مستاجر بیشتر بدانید!

همانطور که گفته شد مستاجران به دلایل مختلف برای اجاره یک ملک و اجاره آن به افراد دیگر قرارداد خواهند بست. برای بررسی این مشکل باید شرایط قرارداد اجاره مورد بررسی قرار خواهد گرفت. وقتی دو نفر قرارداد اجاره را امضا خواهند کرد به ۶ مورد زیر که مهمترین آنها می باشد باید توجه ویژه داشته باشند هنگامی که مشکل پیش می آید  قادر خواهید بود تا در مورد این اجاره نامه پیگیری قانونی نمائید.

  • شخصی که ملک را اجاره می کند (مستاجر)
  • مالک یا نماینده قانونی ملک
  • ملک به اجاره داده می شود
  • مبلغ اجاره ای که مستاجر برای استفاده از ملک مورد نیاز به موجر پرداخت خواهد کرد.
  • زمان شروع و پایان قرارداد، در قسمت دوره اجاره ذکر خواهد شد.
  • شرایط قرارداد بین موجر و مستاجر توافق می شود و در قرارداد قید می شود.

با توجه به موارد ذکر شده بالا و اعتبار قرارداد، قانون مدنی نتیجه را از طریق ارائه اسناد و مدارک و دلایل توسط طرفین تعیین و به آن رأی خواهند داد.

آیا مستاجر می تواند ملک را مجدداً اجاره دهد؟

درباره قوانین اجاره دادن ملک توسط مستاجر و اینکه آیا مستاجر قادر است ملک را مجدد اجاره دهد باید بگوئیم که،از نظر قانون مدنی چنانچه در مفاد قرارداد بین طرفین در معامله اول (اشاره به عقد بین مالک مورد اجاره و مستأجری که ملک را به مالک اجاره داده است) این توافق بین طرفین می نویسند واضح است که مستأجر قادر نخواهد بود ملک را مجددا اجاره دهد یا مجوز قانونی برای این کار نخواهد داشت و تنها در این صورت مالک می تواند از نظر قانونی پیگیری نمائید. در صورتی که مستاجر در قرارداد اجاره مجدد آن را ذکر نکند، موجر نمی تواند از نظر قانونی پیگیری نماید.

امروزه قراردادهای اجاره در چند سال گذشته افزایش پیدا کرده است این مشاوران املاک هستند که قادر خواهند بود تا این شرایط را بیان نمایند تا همه طرفین به توافق برسند و بهترین تصمیم را بگیرند.

آیا مستاجرین می توانند پارکینگ را اجاره دهند؟

در بعضی مواقع پیش خواهد آمد که آپارتمان دارای امکانات کاملی مانند جای پارک می باشد ولی مستاجر ماشین ندارد بنابراین می تواند با مالک برای اجاره پارکینگ توافق نماید. در صورت موافقت کردن صاحب ملک مستاجر قادر است که پارکینگ را اجاره دهد البته حتما باید اجاره یا عدم اجاره فضاها در قرارداد ذکر شود.

پتانسیل برای مستاجران دوم و زیان در معاملات

مستاجر دوم به افرادی گفته می شود که ملک را از مستأجر اول اجاره خواهند کرد و امکان دارد از وجود مالک اطلاعی نداشته باشند. اگر مالک درباره ملک خود یا پارکینگ ملک مشکل و نارضایتی داشته باشد و پیگیری نماید امکان دارد حکم تخلیه یا تخلیه صادر شود که مستاجر دوم باید از ملک نقل مکان نماید و متحمل ضرر خواهد شد، چرا که مستاجر دوم فقط قادر است با شخصی که قرارداد را امضا کرده (مستأجر اول) مذاکره نماید و زیان خود را متقبل شود.

در خصوص اجاره و یا خرید ملک در تهراندشت حتما با مشاوران املاک ویلا مهدوی که سال ها است دز این زمینه فعالیت دارند مشاوره نمائید تا به شما کمک نمایند تا معامله پرسودی داشته باشید. 

شرایط و اصول خرید اقساطی ویلا

بهشت گمشده تهراندشت
بیشتر بخوانید

املاک تهراندشت

ارسال دیدگاه