روانشناسی مشتری املاک

6 فوریه 2024
0 دیدگاه

روانشناسی مشتری املاک | قطعاً در دنیای امروز اقتصاد متکی به مشتری است. یعنی تا زمانی که مشتری وجود دارد، خرید و فروش و طبیعتاً معاملات بازار غالب است. بنابراین هر زمان و به هر دلیلی مشتری در بازار ظاهر نشود، تمامی فعالیت های تولیدی و خدماتی با شکست مواجه می شود.

روانشناسی مشتری املاک ؛چگونه با مشتریان سر سخت برخورد کنیم !!

لازم به ذکر است که تمامی بنگاه های املاک دارای فعالیت خدماتی بوده و کاملاً به مشتری وابسته هستند. بنابراین تا زمانی که مشتری وجود دارد، بنگاه‌های معاملات ملکی حضور موثری در بازار مسکن دارند. همه مشاوران املاک باید در نظر داشته باشند که رمز موفقیت آنها در جذب مشتری و افزایش معاملات نهفته است. البته استفاده از تکنیک ها و نکات مشتری مداری نیز در این زمینه بسیار مفید است. در ادامه این مقاله سعی می کنیم در مورد مشتری مداری برای مشاوران املاک بیشتر صحبت کنیم، با ما همراه باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره برای خرید و فروش ویلا، زمین و باغ می توانید با مشاورین مجرب ویلا مهدوی بصورت حضوری و یا تلفنی اقدام نمایید.
ارتباط با ما 
تهراندشت، خیابان تهران بعداز میدان
چناران_املاک ویلا مهدوی
۰۹۳۵۱۴۷۳۵۸۸
۰۹۱۲۵۷۵۵۸۹۰
۰۹۱۲۴۶۲۴۲۳۹

روانشناسی مشتری املاک | مشتری مداری برای مشاوران املاک چه معنایی دارد؟

توجه داشته باشید که مشتری مداری برای مشاوران املاک می تواند نوعی استراتژی مبتنی بر خواسته و نیاز مشتریان تلقی شود، زیرا این فرآیند سازمان را به سمت داشتن تعداد زیادی مشتری وفادار در بالاترین سطح خود سوق می دهد.

در حرفه مشاور املاک افراد تعامل زیادی با یکدیگر دارند و در واقع بخشی از سودآوری آنها به این تعاملات بستگی دارد. لازم به ذکر است که برای رشد و موفقیت در این زمینه باید به چند نکته و اصل پایدار توجه کرد.

قدرالسهم چیست‌؟
بیشتر بخوانید

قطعا یک مشاور املاک حرفه ای تنها به معامله فکر نمی کند، بلکه هدف اصلی او اعتبارسنجی و ایجاد اعتماد مشتریان نسبت به خود از طریق مشتری مداری است. شما عزیزان به عنوان یک مشاور املاک مجرب باید از هر دو جهت به دنبال جلب رضایت مشتری و درک نیاز او باشید و این دقیقا همان عاملی است که می تواند به نحوی مراجعه کنندگان را به مشتریان وفادار تبدیل کند.

بنابراین باید از تاثیر مشتری مداری مشاوران املاک بر درآمدزایی مطمئن باشید و به تمامی تکنیک های لازم در این زمینه توجه داشته باشید.

روانشناسی مشتری املاک و  ایجاد صمیمیت با مشتریان

شایان ذکر است اجرای مشتری مداری برای مشاوران املاک در گرو ایجاد صمیمیت با مشتریان و کسب رضایت آنان است چرا که برآورده شدن انتظارات و جلب اعتماد مشتری باعث بهبود فرآیند مشتری مداری می شود.

توجه داشته باشید که ایجاد صمیمیت با مشتری فراتر از صحبت با اوست و نوعی ارتباط دو طرفه ایجاد می کند. مشتریان باید هنگام صحبت با یک مشاور املاک احساس خاصی داشته باشند و مطمئن باشند که به همه چیز رسیدگی شده است.

قطعا همه مشتریان انتظار دارند که به بهترین شکل ممکن با آنها رفتار شود و در مواقع نیاز کمک و مشاوره لازم را دریافت کنند.

روانشناسی مشتری املاک | ویژگی هایی که یک مشاور املاک باید داشته باشد

روانشناسی مشتری املاک | ویژگی هایی که یک مشاور املاک باید داشته باشد

افراد شایسته و با تجربه در این زمینه با مشتری مداری و شناخت انتظارات مشتریان سعی در ایجاد یک معامله برد-برد دارند و رضایت مشتریان را به بهترین نحو ممکن جلب می کنند. در ادامه به برخی از ویژگی های مورد نیاز هر مشاور املاک می پردازیم:

مشارکت در ساخت ویلا تهراندشت
بیشتر بخوانید

تشخیص روانشناسی مشتری: یک مشاور املاک باید خریدار خود را کاملا بشناسد و بر اساس نیازهای او عمل کند. علاوه بر این، با ارائه چندین گزینه مناسب به مشتری و معرفی کامل آنها، انتخاب های بیشتری در اختیار او قرار می دهد و از نظر روانی، احساس اطمینان و آرامش را در فرد ایجاد می کند.
مهارت های ارتباطی مشاور: یکی دیگر از نیازهای اساسی هر مشاور املاک، داشتن مهارت های ارتباطی است. در صورتی که معامله رودررو باشد، افراد با یکدیگر روبرو می شوند، بنابراین با دانستن تکنیک های مشتری مداری برای مشاوران املاک و البته اجرای آن با مهارت های ارتباطی بسیار بالا، رضایت مشتری را به دنبال دارد.
توجه داشته باشید که حتی اگر یک مشاور املاک اطلاعات زیادی در مورد ملک، حقوق مشتری و خریدار داشته باشد، اما مهارت های فنی او ضعیف باشد، باز هم نمی تواند روی مشتری تاثیر بگذارد.

ایجاد اعتماد در روابط کاری: در دنیای تجارت، به ویژه در میان مشاوران املاک، ایجاد اعتماد بسیار مهم است. از آنجایی که هنگام خرید و فروش ملک، هزینه های هنگفتی بین خریدار و فروشنده رد و بدل می شود، مردم باید به شما اعتماد کامل داشته باشند. این اعتماد به تدریج و با مشتری مداری ایجاد خواهد شد. این در نهایت منجر به یک رابطه کاری منطقی تر می شود.
بدون شک پشتکار و فعالیت مستمر برای کسب بازخورد مناسب و همچنین روش های مشتری مداری باعث ایجاد این اعتماد خواهد شد.

حرف آخر درباره روانشناسی مشتری املاک

همانطور که در بالا اشاره کردیم، موفقیت هر مشاور املاک به جذب مشتری و افزایش معاملات ملکی بستگی دارد. به بیان ساده، مشتری مداری را می توان نوعی پاسخگویی به انتظارات و خواسته های مشتری دانست. علاوه بر این، جلب رضایت مشتریان، ایجاد صمیمیت با آنها، درک روانشناسی طرفین، ایجاد اعتماد در روابط تجاری و غیره. را می توان موارد مهمی دانست که هر مشاور املاک برای رسیدن به مشتری مداری به آن نیاز دارد.

خرید ملک در آران
بیشتر بخوانید

تهراندشت یا کردان جنوبی کجاست؟

ارسال دیدگاه