نحوه تبدیل بنچاق به سند

20 نوامبر 2023
0 دیدگاه
How to convert banknote to document

نحوه تبدیل بنچاق به سند چگونه است؟

پیش از پرداختن به نحوه تبدیل بنچاق به سند بهتر است بدانید که خرید و فروش زمین و یا ویلا همیشه یکی از پرطرفدارترین سرمایه گذاری‌ها بوده است. بیشتر املاک از گذشته تا چندی پیش غیر منقول بوده‌اند و همواره خریداران دنبال راهی بوده اند تا قادر باشند مالیک کامل خودشان را بر ملک مربوطه تثبیت و در موارد لازم اثبات نمایند.

همین‌امر باعث شد تا امروزه هر زمین دارای سندی رسمی باشد و مالکان قادر باشند تا مالیکت رسمی و قانونی خود را بر زمین اثبات نمایند. یکی از اسناد که در گذشته وجود داشت بنچاق نام دارد که بر طبق قوانین ایران باید هرچه زودتر آن را به سند تبدیل نمائید.

گروه مشاوران املاک مهدوی به همین دلیل این مقاله را ارائه می‌نماید تا شما عزیزان بتوانید با نحوه تبدیل بنچاق به سند کاملا آشنا شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد بنچاق، سند، و نحوه تبدیل بنچاق به سند ادامه این مقاله را از دست ندهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره برای خرید و فروش ویلا، زمین و باغ می توانید با مشاورین مجرب ویلا مهدوی بصورت حضوری و یا تلفنی اقدام نمایید.
ارتباط با ما 
تهراندشت، خیابان تهران بعداز میدان
چناران_املاک ویلا مهدوی
۰۹۳۵۱۴۷۳۵۸۸
۰۹۱۲۵۷۵۵۸۹۰
۰۹۱۲۴۶۲۴۲۳۹

با نحوه تبدیل بنچاق به سند آشنا شوید

با نحوه تبدیل بنچاق به سند آشنا شوید

همانگونه که در ابتدا نیز اشاره کرده‌ایم بنچاق یکی از انواع سند های قدیمی می‌باشد که قادر است مالکیت شما بر ملکی را اثبات نماید اما با تغییر قوانین، بنچاق دیگر رسمیت زیادی در بین اسناد نداشته و شما باید آن را جایگزین سند رسمی نمائید.

 نحوه تبدیل بنچاق به سند را در ادامه در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد، بیشتر  ویلاهای موجود در برغان دارای بنجاق می‌باشند امروزه بنچاق را سندی می دانند که از طرف دفترخانه به افراد داده خواهد شد و اطلاعات تنظیمی سند در دفاتر اسناد رسمی در آن قرار خواهد گرفت اما بهتر است که برای تعریف بهتر بنچاق، تفاوت های آن با سند را بگوییم.

همه چیز درباره تبدیل بنچاق به سند

تفاوت سند و بنچاق

در واقع بنچاق سندی می‌باشد که در حضور طرفین و یا ریش سفیدان نوشته خواهد شد اما سند اینگونه ننیست سند فقط باید در حضور مامور رسمی که از طرف دفتر اسناد رسمی فرستاده خواهند شد تنظیم گردد وگرنه هیچ گونه اعتبار رسمی در بین مراکز دولتی نخواهد داشت.

زمانیکه سندی در حضور مامور دفتر اسناد رسمی کشور تنظیم و صادر بشود دیگر نمی توانید در آن انکار یا تردیدی بوجود بیاید چرا که همه چیز به طور دقیق بررسی و شما سند را بر طبق شواهد معلوم، تحویل گرفته اید.

البته توجه داشته باشید که بنچاق جای تردید و انکار خواهد داشت زیرا هیچ ارزش رسمی نداشته و همچنین هیچ مامور نظارتی در آنجا حضور نداشته  است. بنابراین هرکدام از طرفین قادر است در بنچاق زمین و یا ویلا تردید و یا انکار ایجاد کنند.

 از دیگر تفاوت های سند و بنچاق قابلیت اسناد به تاریخ می‌باشد که این جزء مزیت های سند محسوب خواهد شد زیرا شما نمی توانید در برابر ثالث با بنچاق به استناد از تاریخ مندرج شده بپردازید اما این قابلیت برای اسناد رسمی وجود داشته و شما می توانید از آن استفاده نمائید. اگر قصد خرید ملک در کردان را دارید با مشاورین املاک مهدوی در ارتباط باشید نا بهترین مشاوره را برای سرمایه‌گذلری مطمئن در اختیارتان قرار دهند.

برای مطالعه بیشتر : خرید ویلا یا زمین

قوانین اجاره دادن ملک توسط مستاجر
بیشتر بخوانید

مراحل و نحوه تبدیل بنچاق به سند ؟

مراحل و نحوه تبدیل بنچاق به سند ؟

از سال ۱۳۹۱ تا کنون قانونی تصویب شد که طبق آن تمامی بنچاق ها باید به سند تبدیل شوند تا از بسیاری مشکلات جلوگیری نمایند. بنابراین اگر شما هم جزء افرادی می‌باشید که هنوز سند رسمی دریافت نکرده‌اید باید هرچه سریع تر به سامانه درخواست صدور سند ملک مراجعه نمائید و مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

۱.   مرحله اول برای تبدیل بنچاق به سند

در این مرحله از نحوه ثبت سند باید نشانی sabtemelk.ir را در مرورگر خود سرچ کرده و وارد سایت سامانه ثبت الکترونیکی پذیرش درخواست صدور سند مالکیت شده و سپس در صفحه اول گزینه ای مبنی بر درخواست پذیرش جدید را پیدا نمائید و روی آن کلیک کنید.

۲.   مرحله دوم

 مرحله دوم توافقنامه ای است که به شما ارائه داده خواهد شد آن را مطالعه کرده و بعد از آن گزینه تایید را بزنید. این توافقنامه مربوط به املاکی می شود که مشمول برای صدور سند مالکیت نمی شوند و همچنین چند تعهدنامه که باید آن را تایید نمائید تا وارد مرحله بعدی شوید.

۳.   مرحله سوم

بعد از تایید با صفحه ای روبرو خواهید شد که باید برای “نحوه تبدیل بنچاق به سند” یکی از موارد حقیقی و یا حقوقی را انتخاب نمائید. البته این مورد به خودتان و شرایطتان بستگی دارد. سپس باید اطلاعاتی که از شما خواسته شده مانند اطلاعات هویتی را در محل مورد نظر وارد نمائید.

۴.   مرحله چهارم

در این مرحله شما باید مشخصات ملک مورد نظر را وارد نمائید به عنوان مثال محل قرارگیری ملک و نوع ملک از شما سوال خواهد شد. مشخصات ثبتی ملک را نیز باید در همین صفحه وارد کرده و پس از انجام این موارد موضوع درخواستتان که صدور سند است را تعیین نمائید.

۵.   مرحله پنجم

در رحله مرحله آخر نیز مدارک مورد نیاز برای پایان نحوه تبدیل بنچاق به سند را باید در سایت اسکن نمائید، پس از اسکن تمام مدارک مورد نیاز باید نسبت به پرداخت هزینه این کار اقدام کنید. در آخر از همه این فرم باید پرینت گرفته و به همراه مدارک هویتی به اداره ثبت رفته و مدارک را تحویل دهید.

روش استعلام سند ویلا

قیمت زمین در سرخاب
بیشتر بخوانید

املاک تهراندشت

 

ارسال دیدگاه